W jakim stylu zaaranżować puste ściany?

Udana aranżacja wnętrz związana jest i indywidualnymi potrzebami i powinna być dopasowana do osobowości właściciela. Jedni postawią na prostotę i minimalizm, a inni na ekstrawagancję i przepych. Ważne jest, aby wykorzystać przestrzeń najlepiej, jak to jest możliwe. Nasz dom to nasza wizytówka, dlatego warto przemyśleć kilka kwestii i zastanowić się nad całościowym konceptem. Przyjdzie nam spędzać bowiem dużo czasu w miejscu, które sami sobie zorganizujemy. Warto, aby był to czas przyjemny i sympatyczny.

Jak zaaranżować swoją przestrzeń? 

Zacznijmy od ogólnej charakterystyki naszego domu. W jakim stylu go wyposażyliśmy, co uwielbiamy, czego nie lubimy, jakie są nasze pasje i co chcielibyśmy oglądać każdego dnia na naszych ścianach. Nie warto się martwić, że coś się nie uda, albowiem zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając delikatne poprawki. Jeśli mimo wielu chęci nie mamy zupełnie żadnego pomysłu, jak przyozdobić nasze wnętrze, poszukajmy weny na stronach internetowych, w branżowych gazetach, czy w programach telewizyjnych o aranżacji mieszkań, a jeżeli to nic nie pomoże, zasięgnijmy rady u profesjonalisty zajmującego się wystrojem wnętrz.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy kolekcjonerami wszelkich drobiazgów, musimy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać udekorowana ściana, np. w salonie. Istnieje na to nadzwyczaj dużo metod. Poczynając od najprostszej – możemy powiesić na ścianach obrazy, w ramach lub bez. Mogą to być różnego typu pejzaże, rodzinne fotografie lub nowoczesne plakaty. W tym miejscu warto zatrzymać się przy zdjęciach rodzinnych, ponieważ można je wyeksponować w naprawdę ciekawy oraz oryginalny sposób. Możemy je zawiesić w harmonijnym szyku lub postawić na spontaniczność i pogrupować je ze sobą w przeróżny sposób, przykładowo na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z podróży.

Lustra i obrazy z tapet na ścianie 

Inną opcją może być również wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o ciekawym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, stwarzając swego rodzaju obraz. Można przykładowo stworzyć parę takich „obrazów” obok siebie, nadając przestrzeni nowoczesnego i wyrazistego charakteru. Jeżeli nasze mieszkanie nie jest największe, bardzo prostym trikiem, żeby je optycznie powiększyć, jest powieszenie na ścianach luster.

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie bardzo korzystny. Alternatywą dla często monotonnych oraz pozbawionych wyrazu obrazów, mogą być ciekawe grafiki, z fascynującymi nadrukami. Stylowe będą czarno-białe plakaty, ale również te, o głębokim nasyceniu barw. Zupełnie naturalnie wyglądają też gotowe obrazki, rozmieszczone obok siebie na ścianie, które bez kłopotu odnajdziesz w sklepach online.

Jak powiesić rośliny na ścianie? 

Nowatorskim, ale w rzeczywistości odświeżonym pomysłem z przeszłości, jest wieszanie na ścianach tzw. makram z roślinnością, czyli splecionych w ciekawy wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla roślin. Jest to interesująca alternatywa dla standardowych doniczek, która świetnie zdobi ściany. Jeżeli dużo podróżujesz, możesz zastanowić się nad kupnem drewnianej mapy świata, która genialnie prezentuje się na pustej ścianie. Ta nietypowa ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale również być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której zaznaczysz miejsca, jakie  już zobaczyłeś. Możesz do tego użyć specjalnych pinezek lub od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu powiesisz zdjęcie z podróży.

W jaki sposób udekorować swoją ścianę? 

W urządzaniu wnętrza, które będzie przytulne i klimatyczne, nic nas nie ogranicza. Indywidualizm i kreatywność to z pewnością najlepsi doradcy przy aranżacji przestrzeni. Powinniśmy przecież w naszym mieszkaniu czuć się swobodnie i komfortowo, a jak to osiągnąć wiemy najlepiej sami. Przebywanie w urządzonym przez nas z urokliwą atmosferą domu, a także korzystanie z niego wprawia w bardzo dobry nastrój. Najważniejsze jest to, jak będziemy się czuć, bo właśnie po to staramy się urządzać piękne przestrzenie, nie do oglądania, ale do życia w nich.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

Artykuły od: Jakub Andrzejewski

Komentarze

Angelika Rutkowska

Ja wolę nic nie mieć na ścianach. Dla mnie są one wtedy takie proste i czyste.

2022-04-21
0 0

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii