Podróż po parkach narodowych USA – jak się do niej przygotować?

Przy każdej podróży w tak odległe miejsce, jakim są Stany Zjednoczone, należy wszystko dokładnie zaplanować. Inaczej może zdarzyć się wiele nieoczekiwanych sytuacji, które zrujnują nawet najlepszy wyjazd. O czym trzeba pamiętać, żeby wycieczka przyniosła same pozytywy? Co trzeba wziąć ze sobą na taką wyprawę?

Jak wybrać samochód na wyjazd po USA?

Wypożyczenie samochodu to kluczowa sprawa jeśli chodzi o podróżowanie po parkach narodowych – przecież musisz się jakoś między nimi przemieszczać. :) W USA nie ma odpowiedniej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest niezwykle kiepsko rozwinięty. Dlatego załatwienie spraw związanych z wynajęciem auta to pierwszorzędna sprawa.

Po pierwsze trzeba zadać sobie kilka pytań na początek, mianowicie: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wynająć auto, oraz w jakim je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że zwrócenie wypożyczonego samochodu w innym miejscu w wielu przypadkach wiąże się z wyższymi kosztami. Oprócz tego ważne jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Ponadto trzeba pamiętać, że kierować samochodem może tylko ta osoba, na jaką zostanie ono wypożyczone. Żeby dzielić się jazdą, należy pamiętać o opłaceniu zezwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym podstawową sprawą jest długość trasy, czyli na jak długo trzeba wynająć samochód.

Wynajem samochodu w USA – jak to wygląda?

Proces wypożyczenia auta w Stanach Zjednoczonych może wydawać się trudny, ale tylko wówczas kiedy nie będziesz właściwie przygotowany. Ażeby uniknąć przepłacania za wynajem i dodatkowych opłat czy kar wynikających z niewiedzy, warto wcześniej odpowiedzieć sobie na wymienione wcześniej pytania i wybrać odpowiednie auto na swojego wymarzonego roadtripa.

Jakie są najważniejsze parki narodowe w USA?

Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych to zdecydowanie przepiękne i warte obejrzenia miejsca na zachodzie! Zaczynając z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze naturalnie Las Vegas, Grand Canyon i zakończyć w Los Angeles. A jeśli masz więcej czasu, obowiązkowy jest Zion bądź Bryce Canyon w Utah! Opcji jest dużo i łatwo ułożyć znakomitą trasę z całkiem krótkimi odcinkami między parkami.

Wstęp do parków jest zwykle odpłatny, można opłacać wstęp osobno do każdego parku, albo opłacić karnet America the Beautiful. Jeśli twój roadtrip jest dość ograniczony czasowo, powinno się zrobić rozpoznanie przed wjazdem do każdego z parków, aby wiedzieć, na jakie szlaki warto się udać i nie trwonić zbyt dużo czasu.

Zwiedzanie parków narodowych – wskazówki

Na wjeździe otrzymuje się wszelkie informacje dotyczące parku, zwierząt oraz zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz ze wschodem słońca i kończyć hike tuż przed zachodem. Należy pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w autach na parkingu, bowiem niedźwiadki są bardzo sprytne i potrafią dostać się nawet do zamkniętego samochodu. :)

Możliwości spania na roadtripie są przeróżne, można zarezerwować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej robić to z dużym wyprzedzeniem. Kolejną opcją jest nocowanie na bezpłatnych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zabukować pokój w motelach, których jest ogrom na trasie i wcale nie jest to dużo kosztowniejsze rozwiązanie.

Co jest najpotrzebniejsze do campingu w USA?

Zabranie całego ekwipunku z Polski nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ przelot będzie bardzo drogi. Maty do spania i poduszki mogą zajmować dużo miejsca, a za taki bagaż w samolocie zapłacisz fortunę. Warto takie przedmioty zakupić tuż przed wyprawą w jednym z dużych supermarketów w USA. Prawdopodobnie znajdziesz tam wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, do których należy filtrowany bidon na wodę, apteczka z plastrami i lekami przeciwbólowymi oraz krem z filtrem. 

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń Artykuł:

Artykuły od: Oskar Szymański

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów