Kosmetyki naturalne – powody dla których warto je stosować

Pielęgnacja cery wiąże się z coraz to nowszymi kosmetykami. Niektóre z nich w błyskawicznym tempie zyskują popularność oraz szybko ją tracą. Kosmetyki naturalne to trend, który pojawił się na rynku dawno temu i do tej pory jest utrzymuje swoją cenną wartość na półkach sklepowych. Naturalny skład sprawia, że zyskują one coraz więcej miłośników. Dlaczego warto poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniego kosmetyku z najbardziej naturalnym składem?

Jak zmniejszona ilość chemii w kosmetykach wpływa na cerę?

Najistotniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to używanie do ich produkcji składników nieszkodliwych dla cery. Typowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności szkodliwe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i lub oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową skóry, powodują przesuszanie się skóry, a także wysypki oraz zaczerwienienia.

Naturalne kosmetyki nie mają w składzie tych substancji. Z tej przyczyny mając możliwość zdecydowania o tym, co stosujemy na naszą skórę i przy tym wybierając kosmetyki naturalne, jesteśmy w stanie wykluczyć zły wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą skórę, ale dodatkowo na nasze zdrowie.

Kosmetyki naturalne i ich pozytywny wpływ na skórę?

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego charakteryzują się efektywnym działaniem oraz wspomagają naturalne procesy , które zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne poprawiają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki sprawnie wiążą wodę w komórkach oraz przeciwdziałają jej parowaniu, w przeciwieństwie do standardowych składników, jakie tylko tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć.

Dodatkowo kosmetyki naturalne oddziaływają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Rezultaty stosowania może i potrzebują więcej czasu, niemniej jednak są trwałe i powinno się na nie poczekać.

Zadbaj o środowisko wybierając kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne wytwarzane są z dbałością o środowisko. Surowce wykorzystywane na opakowania produktów zwykle pochodzą w 100% z recyklingu. Tymczasem aktywne składniki naturalne pozyskiwane są z ekologicznych upraw przyjaznych dla środowiska. Przy wytwarzaniu kosmetyków nie wykorzystuje się żadnych środków chemicznych, a ziemia nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska.

Kosmetyki nietestowane na zwierzętach, czyli cruelty free 

Produkty naturalne są przyjazne zwierzętom i jest to tzw. cruelty free. Przy ich produkcji nie cierpią żadne zwierzęta, a same kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Dodatkowo produkty nie zawierają składników pochodzących od martwych zwierząt. Decydując się na takie kosmetyki, ograniczamy cierpienie zwierząt, przy czym działamy etycznie i dbamy o naszą cerę.

Jeśli chcemy postawić na produkty przyjazne zwierzętom, to szukajmy tych oto oznaczeń: Ecocert, VeganSociety lub CrueltyFree.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń Artykuł:

Artykuły od: Norbert Wróblewski

Komentarze

Oktawia Adamska

Posiadam i używam tylko naturalnych kosmetyków i bardzo je polecam.

2022-04-21
0 0

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów