Poznaj zasady, dzięki którym łatwo sprzedasz mieszkanie!

Chciałbyś sprzedać swoje mieszkanie? Zastanawiasz się, jak najłatwiej sobie poradzić z tym wyzwaniem? Nic się nie martw! My zdajemy sobie sprawę, z tego, jak czasami ciężko jest, aby sprzedać swoją nieruchomość, szczególnie gdy jest sporo warta i dlatego przychodzimy do Ciebie z pomocą! Z nami dowiesz się, jakie są podstawowe zasady w przygotowaniu mieszkania do sprzedaży i jak prawidłowo to zrobić?

Jak wygląda wycena mieszkania, a także jakich należy dopełnić formalności?

Gdy myślimy o jakiekolwiek legalnej transakcji, musimy przygotować wszelkie potrzebne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości? Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma kilku właścicieli czy też postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Ważna jest prawidłowa analiza dokumentu nabycia praw do mieszkania. Kolejną rzeczą, jaką każdy myślący poważnie o transakcji ma obowiązek zrobić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych związanych ze sprzedażą oraz pieniędzmi, które za nią otrzymamy. Można się przed tym uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie i po jakim czasie je zbywamy, jaką cenę pragniemy uzyskać oraz na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze.

Kiedy dopełnimy wyżej opisanych formalności, powinniśmy przeanalizować temat wyceny naszej nieruchomości. Istotne jest zastanowienie się nad potencjalną grupą docelową, którą może zaciekawić nasze mieszkanie i jak dużo pieniędzy może ona poświęcić na jego zakup. Pozwoli nam to nie tylko ustalić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale również specyfikę ogłoszenia, które zachęci ich do pozostania na nim dłużej, a może nawet do skontaktowania się z nami oraz umówienia się na wizytę! Określmy, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie. W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy nieruchomość jest przy głównej drodze, czy może trochę na uboczu? Od kiedy jest oddane do zamieszkania? W jakim jest standardzie?W jakich latach została wybudowana nieruchomość? Wskazane jest sprawdzić ceny mieszkań o analogicznym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny w tym momencie rosną, czy spadają? Jest to trudne zadanie, dlatego bardzo pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedania?

Przygotowaliśmy najważniejsze dokumenty, wyznaczyliśmy cenę, znamy mniej więcej potencjalnych nabywców, więc nadszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych odczuć osobom oglądającym. Fundamentalną czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie felernych akcesoriów i usterek, przykładowo wymiana żarówek. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, w związku z tym usuń wszystkie nadliczbowe akcesoria aktualnych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników się brudzą. Nada to mieszkaniu świeżości oraz zyska ono optycznie na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki i wynieś śmieci.

Sprawdź, czy instalacje wodne i elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych lokatorów, ale również dla swojego spokoju oraz komfortu.

W czasie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym domownikom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeżeli potencjalni nabywcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, gdy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest prostsza. Wystarczy pobieżne posprzątanie. Gdy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze zdołasz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Jak efektywnie wypromować ofertę mieszkania?

Możemy publikować ofertę, ale jeżeli nie zrobimy tego poprawnie, jest duża szansa, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert na co dzień wypuszczanych do sieci. Do właściwej promocji potrzebujemy adekwatnej reklamy, dzieki której nie tylko wzrośnie ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów oraz maili zwiększających szansę na zdobycie odpowiedniego kupca!

Stwórz prosty kontakt. Przyszykuj się na możliwe negocjacje!

Kontakt do sprzedającego musi być niezwykle łatwy. Inaczej potencjalny kupca się rozmyśli, a Ty stracisz szansę na szybką gotówkę! Idealnie, gdybyś podał określone dni i godziny, w których cały czas jesteś pod telefonem. To usprawni całą procedurę. Czas negocjacji może być dla Ciebie niełatwy, dlatego pomyśl, na co jesteś w stanie się zgodzić jeszcze przed spotkaniem. Kiedy już zaczniecie rozmowę na ten temat bądź spokojny i opanowany. Nie spiesz się z niczym i dokładnie słuchaj.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń Artykuł:

Artykuły od: Lidia Krawczyk

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów